Загальні відомості про Білоберізький ЗДО (дитячий садок) "Теремок"
Білоберізької сільської ради Верховинського району
Івано-Франківської області
1.1. Коротка характеристика навчального закладу
Адреса: 78713, с.Білоберізка
Верховинського району
Івано-Франківської області
e-mail: biloberizka-zdo@ukr.net
Засновник: Білоберізька сільська рада
(Статут закладу затверджений рішенням Білоберізької сільської ради об'єднаної територіальної громади восьмого демократичного скликання від 24 грудня 2020 року №24/8-2/2020)
Код ЄДРПОУ: 20558253
Телефон: +380984037499
Мова навчання – українська
Форма власності – комунальна
1.2. Науково-методична проблема закладу дошкільної освіти
«Інноваційні підходи до навчально-пізнавальної діяльності»
1.3. Напрям роботи: художньо-естетичний
Проблемні питання
1. Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами найближчого соціального оточення;
2. Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників через різні види діяльності;
3 Удосконалення організації фізкультурно – оздоровчої роботи закладу.
1.4. Робота над перспективним педагогічним досвідом.
1. Вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду з організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку.
Відповідальні: вихователі Зубрин Г.Д., Данищук О.М., Урбан М.В.
1.5. Паспорт закладу
Кількість дітей – 32
На черзі – 9
Кількість груп – 2
Кількість педагогічних працівників – 8
Кількість технічного персоналу – 10
1.6. Педагогічні кадри
Кількісний склад :
1 завідувач
3 вихователі
1 музичний керівник
1 асистент вихователя
1 керівник гуртка
Якісний склад
«Відмінник освіти України» - 1
«Старший вихователь» - 1
«Спеціаліст вищої категорії» - 1
«Спеціаліст II категорії» - 4
«Спеціаліст» - 2
Віковий склад
до 30 років – 3
до 40 років – 2
до 50 років – 1
60 і більше – 1
Стаж роботи
від 3 до 10 років – 4
20 і більше - 3
Режим роботи ЗДО
Початок роботи – 8.30
Закінчення роботи – 19.00
Прийом дітей: огляд, ігри, ранкова гімнастика – 8.30 - 9.30
Сніданок – 9.30 - 9.50
Ігри – 9.50 - 10.00
Заняття – 10.00 - 11.00
Прогулянка – 11.00 - 12.20
Обід «Казка» - 12.20 - 13.00
Обід «Берізка» - 12.30 - 13.10
Сон «Казка» - 13.00 - 15.30
Сон «Берізка – 13.00 - 15.30
Загартовуючи процедури, гімнастика – 15.30 - 16.00
Заняття, ігри – 16.00 - 16.40
Прогулянка – 16.40 - 17.20
Вечеря – 17.20 - 17.50
Повернення додому – 17.50 - 19.00
1.7. Відомості про директора ЗДО
Директора Білоберізьким ЗДО – Михайлюк Василина Юріївна, 1955 року народження, педагогічний стаж – 46 років, керівної посади – 35 років. Має вищу педагогічну освіту, закінчила Чернівецький університет у 1980 році, де здобула спеціальність – викладач біології та хімії.
Присвоєно звання «Відмінник освіти України»
2. Матеріально-технічна та навчально-методична база
2.1. Стан збереження приміщень.
Матеріально-технічна та навчально-методична база закладу дошкільної освіти забезпечує оптимальні умови для організації освітнього та ігрового процесу дітей. Частково установа забезпечена комп’ютерною технікою.
У дошкільному закладі функціонують дві різновікові групи: «Казка» та «Берізка». Завдяки завершенню всіх будівельних робіт у новому корпусі на даний час приміщення розраховано на 38 дітей і становить 263 м2.
Матеріально-технічна база ігрового та спортивного майданчиків сприяє збереженню та зміцненню здоров’я дітей, розвитку основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищенню рівня фізичної підготовки малят, формує вміння і навички здорового способу життя.
У штатний розпис введено 0,25 ставки інструктора з фізичного виховання та 0,25 ставки гурткової роботи. Встановлено енергозберігаючі вікна, централізоване опалення та освітлення території в нічний період, придбано нові столи та стільчики на суму 9935 грн. Облаштовано профілактично-
оздоровчу кімнату, спортивний зал та зал для проведення музичних занять. Не повністю здійснюється комплексний підхід до оздоровлення кожного вихованця та збереження психолого-педагогічної реабілітації через відсутність медичної сестри та психолога.
3. Кадрове забезпечення
3.1. Якість реалізації атестації, курсової підготовки та її результативність.
З метою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у закладі дошкільної освіти діє система курсової перепідготовки при Івано-Франківському інституті післядипломної педагогічної освіти.
Складено й погоджено з відділом освіти, молоді, спорту, культури та у справах дітей Білоберізької ОТГ перспективний план проходження курсів підвищення кваліфікації та проходження атестації педагогічних працівників, що дає можливість охопити атестацією всіх вихователів у п’ятирічний термін. При проходженні атестації враховується наступність у категоріях, званнях та нагородах відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
3.2. Науково-методичне забезпечення закладу.
Методична робота у закладі здійснюється відповідно до законодавчих та нормативно-правових документів при дошкільному закладі. Відзначається чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємодіючих елементів:
- педагогічної ради, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності закладу дошкільної освіти ;
- методичних об’єднань , в яких педагоги беруть активну участь;
- індивідуальні форми роботи:
а) самоосвіта;
б) наставництво;
в) чергова атестація вихователів;
г) індивідуальні консультації, співбесіди.
- групові форми роботи:
а) методичні об’єднання;
б) семінари-практикуми.
- масові форми роботи:
а) педагогічні ради;
б)педагогічні зустрічі;
в) огляди методичної літератури.
3.3. Моральне та матеріальне стимулювання працівників закладу
Адміністрація дошкільного закладу, спільно з профспілковим комітетом, (відповідно до колективного договору) об’єктивно визначає рейтинг кожного члена колективу, стимулює його до самовдосконалення (грамоти, подяки, при необхідності фінансову допомогу). Щорічно всі педагогічні працівники отримують грошові премії до Дня працівника освіти.
4. Процес організації харчування дітей у закладі дошкільної освіти
Процес організації харчування дітей в дошкільному закладі ведеться за відпрацьованим режимом.
Постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини є підприємці Губчук Михайло Миколайович та Марфієвич Марія Савівна. Молочні продукти приймаються від громадян села Білоберізка, які регулярно проходять медичні обстеження та мають довідки від ветеринарного лікаря про ветеринарний огляд корів на туберкульоз, лейкоз та різні форми маститу.
Необхідна увага приділяється організації правильного харчування дітей, забезпечення асортименту продуктів відповідно до перспективного меню на декаду (осінньо-зимовий, весняний та оздоровчий періоди), технологій та якості приготування страв, організації харчування в групах. В дошкільному закладі – чотирьохразове харчування.
Вартість харчування однієї дитини на день становить 17 гривень 40 копійок. За період 2017-2018 навчального року на 100% виконано норму забезпечення макаронними виробами, цукром, крупами, молочними продуктами, картоплею , фруктами та овочами. На 82% виконано забезпечення м’ясом , яйцями, соком.
Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку незадовіль ний. Застаріле кухонне обладнання.
5. Аналіз результатів освітньої роботи ЗДО «Теремок» за 2019-2020 н.р.
Розвивальна навчально-виховна робота з здобувачами освіти планувалася з урахуванням вікових особливостей розвитку дітей, відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (Державного освітнього стандарту) Закону України «Про освіту» та змісту чинних програм дошкільної освіти: програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське довкілля», Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
Освітня робота з дітьми спрямовувалась на створення сприятливого для гармонійного та всебічного розвитку дитячої особистості життєвого простору.
Педагоги, працюючи в різновікових групах, налагоджують контакт з вчителями початкових класів щодо демократизації виховного процесу та оновлення його змісту. Урізноманітнюють предметне середовище груп, залучають сім’ї до співпраці з дошкільним закладом, дотримуються принципів комплектування різновікових груп, корегуючи програмні вимоги відповідно до індивідуальних особливостей вихованців, створюючи умови для саморозвитку та власної активності дітей.
Усе, що має значну роль для малюків, розміщене на рівні їх зросту. Ігрове середовище вихователі час від часу змінювали, поступово ускладнювали, що стало необхідною умовою їх розвивальної функції.
Впродовж декількох років проводиться діагностичне обстеження із подальшим покроковим плануванням за одержаними результатами, що веде до позитивних наслідків у методичній роботі.
Дієвою формою роботи є дослідницько-пошукова діяльність, яка планується і реалізується щоденно, як у повсякденному житті (найпростіші досліди, творчі вправи, короткочасні і довгострокові спостереження) так і на інтегрованих заняттях.
Основною формою керівництва і контролю за освітньою роботою в ЗДО є безпосереднє спостереження за педагогічним процесом в групах та надання відповідної допомоги вихователям щодо усунення наявних недоліків.
Протягом року покращували матеріально-технічну базу ЗДО, а саме – поповнювали кількість іграшок, розвивальних ігор, демонстраційних та роздаткових матеріалів, художньої та методичної літератури, спортивного знаряддя для реалізації основних завдань Програми.
Вихователями створені всі необхідні осередки: книги, художньої діяльності, настільно-друкованих ігор, розвиваючих ігор, сюжетно-рольових, конструктивно-будівельних, театралізованих. Освітня діяльність проводилась здебільшого в ігровій формі, застосовувались різні форми організації дітей: індивідуальна, по підгрупах, фронтальна.
У роботі з батьками вихователі використовували різні форми, що сприяло зближенню педагогів, батьків. Це дало можливість наблизити сім’ю до дитсадка та визначити оптимальні шляхи виховного впливу на дитину.
Протягом року планомірно проводилась робота, яка була спрямована на самоосвіту батьків: індивідуальні бесіди, анкетування, Дні відкритих дверей. Пропонували їхній увазі виставки дитячих робіт, у батьківських куточках вихователі систематично розміщували інформацію різної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку. Педагоги залучали батьків вихованців до активної участі у житті групи, дитячого садка, підготовки та проведення свят.
Весь освітній процес здійснювався відповідно до інструкції з охорони життя і здоров’я дітей .
В цілому в роботі ЗДО охоплені всі заплановані проблемні питання.
Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності освітнього процесу з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь педагогів дошкільного закладу в методичній роботі відділу Білоберізької ОТГ , району та області . Вихователь Зубрин Галина Дмитрівна працює над проектом «Озеленення Білоберізького ЗДО «Теремок» Урбан Марія Вікторівна над проектом «Герої не вмирають» , а Данищук Олександра Михайлівна над проектом «Казкова галявина».
Результати моніторингових досліджень з здобувачами освіти нашої установи в цьому навчальному році показали ,що освітній процес відповідає встановленим вимогам якості навчання і виховання.
Система проведення заходів сприяла позитивному результату у засвоєнні дітьми знань, умінь і навичок згідно з Базовим компонентом освіти у готовності до шкільного навчання дітей-випускників.
Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:
-
система навчання елементам самоаналізу, самоконтролю, самокорекції;
-
розроблені методичною радою алгоритми і пам’ятки; «Орієнтована схема самоаналізу педагогам заняття та режимних моментів».
Вихователі використовують методи:
-
експериментування і дослідів;
-
ознайомлення дітей із соціальними явищами;
-
формування досвіду творчої діяльності як на заняттях, так і в повсякденному житті.
Необхідно працювати над корекцією рівня тривожності у старших дошкільників.
Проблемами, які потребують вирішення в роботі з батьками, виступають:
-
підвищення психолого-педагогічної культури батьків;
-
усебічне вивчення багатоструктурної специфіки кожної сім’ї.
Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам, огородженні сіткою. Озеленення постійно оновлюється – проводиться знесення старих дерев та висаджуються молоді саджанці.
Опалювальна система закладу знаходиться в належному стані , але на території закладу необхідно доукомплектувати пожежний щит, придбати покривало з негорючого матеріалу, об’єкт обладнати автоматичною системою пожежної сигналізації , встановити евакуаційне освітлення на шляхах евакуації з приміщень ЗДО ,об’єкт забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням, доукомплектувати первинними засоб ами пожежогасіння, сертифікованими вогнегасниками ,наявні вогнегасники направити на технічне обслуговування, в приміщенні ЗДО провести заміри опору ізоляції електромережі.. Працівники дотримуються правил протипожежної безпеки.
Річний план за 2019-2020 навчальний рік виконано. Роботу педагогічного колективу оцінено як задовільну.